Home Menu Search

JUHO KUUSI

(lava)runoilija, sanataideohjaaja

keikat


20.08. yksityistilaisuus
21.08. yksityistilaisuus
30.08. yksityistilaisuus

07.09.-23.11. Lavaruno ja spoken word, peruskurssi – Helsingin työväenopisto
29.10.-30.10. Lavaruno ja spoken word, viikonloppukurssi – Helsingin työväenopisto


15.07. Ilosaarirock – Joensuu
06.07. Runopiha-festivaali – Tampere
06.07. Runopiknik – Tuusula

17.06. Pikipop – Oulu
03.06. Banknatta – Kulturhuset Banken, Lillehammer
28.04. yksityistilaisuus
23.-24.04. lavarunouden ja spoken wordin jatkokurssi, Helsinki
18.03. Nykypost: Fuck the good old days -levyjulkkarit – Oranssi, Hki
03.03. Tiksin runoklubi – Tikkurilan kirjasto, Vantaa
25.02. Alajärven lukio
25.02. Vimpelin lukio
21.02. Runomikki – Keravan kirjasto

2 0 2 1

26.11. yksityistilaisuus – Haapajärvi
12.11. Runoviikko-festivaali – Barker-teatteri, Turku
12.11. Runon ja yhdessäolon ilta – Raision kirjasto
02.11. yksityistilaisuus – Seinäjoki
04.09. Helsingin juhlaviikkojen Taidelahjat
05.09. Helsingin juhlaviikkojen Taidelahjat
29.08. Helsingin juhlaviikkojen Taidelahjat
28.08. Helsingin juhlaviikkojen Taidelahjat
19.08. yhteisesitys ”Ilman vettä ei” Nihkeen Akan kanssa – Stoa, Helsinki
30.07. yhteisesitys ”Ilman vettä ei” Nihkeen Akan kanssa – Sieravuoren lavarunofestivaali, Eura
28.07. Päiviönsaari Open Mic – Next Step, Varkaus
24.07. Poetry slamin Lahen SM-osakilpailu – Sopenkorven Kesanto, Lahti
22.07. Kymi Libri – Myllykoski
06.07. Go Runo Go! – Turku
16.04. yksityistilaisuus– striimi
15.04. Taike & Cupore talks – striimi
24.03. Porvoon kirjasto – striimi
29.01. Puoli seitsemän -ohjelma YLE1

2 0 2 0

14.11. Runoplaneetta Barkerin paluu – Barker, Turku / live-stream
11.11. Yllätysklubi – Siltanen, Helsinki
09.10. Suuri kaupunkirunoilta – Helsingin kaupunginmuseo
11.09. Runouden rajoilla open mic – Hamina ~ juonto
10.09. yksityistilaisuus
05.09. Kirjan julkkarit – Loukko, Helsinki
29.08. Pirteeks 10v., Loppi
15.08. Muusaklubi – Tuba Food & Lounge, Oulu
07.08. Helsinki Fest: Taidelahja
31.07. Sieravuoren lavarunofestivaali, Eura
23.07. Runoiltapäivä – Linkkumylly, Mäntyharju
10.07. Runo Kantaa – Harjupaviljonki, Heinola
08.07. yksityistilaisuus
06.06. Espoon kulttuurikeskus
18.02. Yllätysklubi: Eläimelliset runobileet – Siltanen, Helsinki
17.01. AHJO Live: Spoken Word, Espoon kulttuurikeskus

2 0 1 9

13.12. Večer na izveduvačka poeziјa i muzičko-scenski performans – Komitet, Skopje, Makedonia
12.12. Stihija – The RIFF, Vranje, Serbia
14.11. Party Animals – Ääniwalli, Helsinki
07.11. Poetry Jam – Helsinki ~ juonto
24.10. Open Mic – Lahden kaupunginkirjasto
04.10. Turun kirjamessut
02.10. Poetry Pub – Saaristobaari, Turku
27.09. Cai Sana Soi – Kulttuurikeskus CAISA, Helsinki
14.09. Nordisk mesterskab i poetry slam – Kulturværftet, Helsingør, Tanska
08.09. Runopysäkki – M/S Jaarli, Turku
17.08. Poetry slamin SM-finaali – Tiivistämö, Helsinki ~ juonto
16.08. Genreblender: lajien sekoittumisen ilta – Lavaklubi, Helsinki ~ juonto
13.08. KALJALAVARUNOFEST – Karhupuisto, Helsinki
10.08. Nuorten poetry slam – Loukko, Helsinki ~ juonto
21.07. Metsärunojamit – Sammallahdenmäki, Rauma
12.07. SanataidePop – torilava, Joensuu